Drvno prerađivačka industrija i dalje vodeća u VPŽ

Strukovna grupa drvno-prerađivačke industrije Hrvatske gospodarske komore Županijske komore Virovitica održala je svoju 16. sjednicu na kojoj je izneseno aktualno stanje u drvno prerađivačkoj industriji koja s 19,47 posto sveukupnog ostvarenog prihoda čini najvažniju industrijsku granu u Virovitičko-podravskoj županiji, a sa 53,06 posto ukupno ostvarenih prihoda vodeća je u prerađivačkoj industriji naše županije. U drvno prerađivačkoj industriji prema posljednjim podacima radi 1884 zaposlenih u 43 gospodarska subjekta, a najviše ih je zaposleno u Tvinu d.o.o Virovitica, a slijede Ciprijanović d.o.o. Orahovica, Pro Wood d.o.o. Virovitica o Pan Parket d.o.o Čačinci. Drvno-prerađivačka industrija, kao i uostalom kompletna industrija u Hrvatskoj, pa i u našoj županiji suočena je s problemom nedostatka stručnih kadrova, ali i drugih drvnih radnika, jer malo je njih zainteresiran je za školovanje u struci, a i velik dio onih koji završe, zbog daleko većih primanja odlaze u razvijenije zemlje Europe. O ukupnom stanju u gospodarstvu više je govorio direktor HGK Županijske komore Virovitica Milan Vanđura, a o drvno prerađivačkoj industriji na području naše županije Ivan Špoljarić dopredsjednik Strukovne grupe drvno-prerađivačke industrije VPŽ.

Skip to content